persian english
اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

منوی اصلی

ميز خدمات پرسنلي

 

 

دانلود نرم افزارهای کاربردی
آنتی ویروس

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------

--------------------------------------

پیوندها

 

 

 

 

آخرین تاریخ به روز رسانی تارنما


ساعت روز ماه سال
10:29 سه شنبه 10
بهمن 1396
پویش مبارزه با سرطان


rahbar rd ستادخدمات سفر1 ستادخدمات سفر2 ستادخدمات سفر3 ستادخدمات سفر4

فعاليتها و عملكرد اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري فارس


استان فارس را به دلیل سابقه تاریخی و فرهنگی منحصر به فرد آن ، نگین فرهنگ ایران زمین نامیده اند . این استان با داشتن 2821 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و 4 اثر ثبت شده در فهرست آثار جهانی رتبه نخست کشور را به لحاظ وجود آثار تاریخی و فرهنگی دارا می باشد .

وجود آثار شاخصی مانند مجموعه های جهانی پاسارگاد و تخت جمشید ، باغ ارم ، شهرهای تاریخی انشان و ملیان از دوران عیلامی ، شهرهای تاریخی پارسه و پاسارگاد از دوره هخامنشی و شهرهای استخر ، بیشاپور ، گور ، سرمشهد ، دارابگرد و 30 نقش برجسته از دوران ساسانی نشان از اهمیت تاریخی این استان دارد .

درخشش دو چهره تابان جان ادب " حافظ و سعدی " و بسیاری از نام آوران ادب و اندیشه ، بر تارک استان فارس و وجود مساجد زیبا ، مرقد مطهر حضرت شاهچراغ ( ع ) و بقاع متبرکه متعدد و محوریت شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت ( ع ) ، موقعیت بسیار ویژه ای را در بین سایر استان های کشور به این استان داده است .

وجود جاذبه های طبیعی منحصر به فرد که تا کنون بیش از 400 جاذبه آن شناسایی و 84 منطقه آن به عنوان منطقه نمونه گردشگری معرفی شده اند ، استان فارس را به عنوان یکی از فرصتهای مهم سرمایه گذاری در ایران معرفی می کند .

علاوه بر همه این  موارد ، رواج  117 رشته از 244 رشته صنایع دستی کشور با حضور 385 هزار صنعتگر در آن از پتانسیل بسیار بالای استان فارس در حوزه صنایع دستی حکایت می کند . دستان توانگر هنرمندان خاتم کار این دیار ، اولین خاتم کاری های تاریخ هنر خاتم کاری را به بخش های مختلف ایران و جهان فرستاده اند و نیز فرهنگ اصیل عشایر فارس و هنر بی بدیل بافته های عشایری آن در هیچ کجای دنیا یافت نمی شود .

در این بین اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس همواره کوشیده است تا با تمام بضاعت خود گامی در خور و شایسته این همه توانمندی و قابلیت بردارد و با شناسایی ، حفاظت و معرفی همه جانبه جاذبه های تاریخی ، فرهنگی، مذهبی و طبیعی موجود استان رسالت خود را به نحو احسن  به انجام رساند .

 

Statistics

زبان ها: 2
عضو: 308
خبر: 914
وب لینك: 7
بازدید كننده: 5436622
ما 52 میهمان آنلاین داریم

 

 

نظر سنجي

به نظر شما خدمات انجام شده در بافت تاریخی شیراز تا چه حد رضایت بخش است؟

نتایج

farschtonews ttrr


کانال تلگرام روابط عمومی اداره کل

میراث فرهنگی ،صنایع دستی و

گردشگری فارس

------------------------------------------------


 

ستادمرکزی هماهنگی خدمات سفر استان

------------------------------------------------

کانال تلگرام شورای اقامه نماز

s trtr