persian english
حمایت از کالای ایرانی

منوی اصلی---------------------------------------

---------------------------------------

--------------------------------------

ميز خدمات پرسنلي

پیوندها

 

 

 

 

آخرین تاریخ به روز رسانی تارنما


ساعت روز ماه سال
9:29 سه شنبه 11
اردیبهشت 1397

رقابت داوطلبان فارس در آزمون مدیران فنی بند "ب" و راهنمایان ایرانگردی

همزمان با سراسر کشور؛ رقابت داوطلبان فارس در آزمون مدیران فنی بند "ب" و راهنمایان ایرانگردی


آزمون جامع دوره‌های آموزشی کوتاه مدت مدیران فنی بند "ب" و راهنمایان ایرانگردی همزمان با سراسر کشور در شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس این آزمون جامع روز جمعه 27 بهمن 96 در دو نوبت ساعات ۸ صبح برای داوطلبان مدیریت فنی بند "ب" دفاتر خدمات مسافرتی و ۱۰:۳۰ برای راهنمایان ایرانگردی در محل دانشکده خبر وابسته به خبرگزاری جمهوری اسلامی برگزار شد.

شرکتکنندگان در اين آزمون که پیش از این دوره‌های آموزشی مربوطه را در مؤسسات تحت پوشش سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری پشت‌سر گذاشته‌ بودند، برای کسب گواهینامه و ورود به بازار کار در صنعت گردشگری به رقابت پرداختند.

در این دوره 395 فراگیر متقاضی شرکت در آزمون از استان فارس حضور داشت که از این تعداد 94 نفر در آزمون مدیران فنی بند "ب" ، 295 نفر در آزمون راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و 6 نفر در آزمون راهنمایان طبیعت گردی شرکت داشتند.

متقاضیان شرکت در آزمون مدیران فنی بند "ب" به 120 سوال در مدت 110 دقیقه پاسخ دادند و متقاضیان آزمون راهنمایان ایرانگردی نیز طی زمان 150 دقیقه به 160 سوال این حوزه پاسخ دادند.

شرکتکنندگان در آزمون مدیران فنی بند "ب" در صورتی که موفق به گذراندن موفق آن شوند پس از انجام مصاحبه زبان انگلیسی، گواهینامه فنی بند "ب" دریافت خواهند کرد و سپس میتوانند در بخش خصوصی به عنوان مدیر فنی بند "ب" مشغول به کار شوند.

راهنمایان نیز پس از گذراندن موفق دوره و آزمون و انجام مصاحبه زبان انگلیسی، گواهینامه دریافت میکنند و پس از استعلام برای آنها کارت صادر خواهد شد که با دریافت این کارت خواهند توانست به عنوان راهنما در دفاتری که مجری برگزاری تورهای داخلی هستند مشغول به کار شوند.

درخور ذکر است، نتایج این آزمون که سالی دو بار و با نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار میشود، بین سه تا چهار هفته پس از برگزاری آزمون از طریق تارنمای سازمان میراث فرهنگی کشور اعلام خواهد شد.

همچنین علاقمندان در استان فارس می توانند برای ثبت نام دوره جدید به مؤسسات آموزش گردشگری که مشخصات آنها در تارنمای اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری فارس به آدرسfarschto.ir درج گردیده مراجعه نمایند.

Statistics

زبان ها: 2
عضو: 354
خبر: 998
وب لینك: 7
بازدید كننده: 5884880
ما 55 میهمان آنلاین داریم

 

 

نظر سنجي

به نظر شما خدمات انجام شده در بافت تاریخی شیراز تا چه حد رضایت بخش است؟

نتایج
farschtonews ttrr
s trtr