persian english
حمایت از کالای ایرانی

منوی اصلی---------------------------------------

---------------------------------------

--------------------------------------

ميز خدمات پرسنلي

پیوندها

 

 

 

 

آخرین تاریخ به روز رسانی تارنما


ساعت روز ماه سال
9:29 سه شنبه 11
اردیبهشت 1397

با سرمایه گذاری بیش از 700 میلیون تومان دو اقامتگاه های بوم گردی در شهرستان بوانات افتتاح شد

شهرستان بوانات استان فارس می تواند در ردیف اول ثبت درختان کهنسال کشور از لحاظ تنوع شود

دو اقامتگاه بوم گردی در شهرستان بوانات با اعتباری بیش از 700 میلیون تومان و اشتغال زایی 12 نفر در دو روستای شهرستان بوانات با حضور معاون محترم فرماندار، بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولین و مدیران شهرستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، حسین پور اسد مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان بوانات با اعلام خبر فوق گفت: دو اقامتگاه بوم گردی با عنوان چشمه پیتا مزرعه آبغوز روستای فخرآباد در دامنه کوه زیبای آبغوز و درمجاورت با جاذبه های طبیعی و آب چشمه با پوشش حدود 20 نمونه گیاهان دارویی و دمنوش های محلی مانند زعفران ، گل محمدی،گل گربه زرشک وحشی و... ، انواع باغات میوه به صورت ارگانیک و وجود پرندگان وحشی منطقه نظیرکبک ، سهره بواناتی و... با چشم اندازی بسیار زیبا احداث گردیده است . مساحت این مجموعه حدود 10 هکتار و زیربنای 200 مترمربع با اشتغال 6 نفر و با سرمایه گذاری حدود 400 میلیون تومان احداث شد که از این مبلغ 100 میلیون تومان آن با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید و تامین گردیده است.

وی افزود: اقامتگاه بوم گردی آژند روستای جعفرآباد سفلی فخرآباد نیز با الگوی معماری بومی و سنتی منطقه و در مجاورت جاذبه های طبیعی و گردشگری نظیرتفرجگاه تاج کرمانی، رودخانه اعظم و چشمه های فصلی ، انواع باغات میوه ارگانیک ، بافت روستایی منسجم و مرزکویر و کوهستان با مساحتی حدود 1000 مترمربع و زیربنای 200 مترمربع، سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی و... با سرمایه گذاری حدود 320 میلیون تومان احداث شده است. این مجموعه اشتغال 6 نفر را به صورت مستقیم به وجود آورده است و بهره بردار جهت توسعه زیربنای مجموعه به متراژ 200 مترمربع دیگر در دو طبقه اقدام نموده که با پیشرفت فیزیکی حدود40 درصد در حال انجام می باشد.

گفتنی است،تا کنون 5 اقامتگاه بوم گردی در شهرستان بوانات مجوز های اولیه و پروانه بهره برداری را دریافت نموده و پرونده 5 متقاضی دیگر در حال طی روند اداری جهت صدور مجوزهای قانونی می باشد.

 

Statistics

زبان ها: 2
عضو: 354
خبر: 998
وب لینك: 7
بازدید كننده: 5884893
ما 56 میهمان آنلاین داریم

 

 

نظر سنجي

به نظر شما خدمات انجام شده در بافت تاریخی شیراز تا چه حد رضایت بخش است؟

نتایج
farschtonews ttrr
s trtr