persian english
حمایت از کالای ایرانی

ميز خدمات پرسنلي

منوی اصلی---------------------------------------

---------------------------------------

--------------------------------------

پیوندها

 

 

 

 

آخرین تاریخ به روز رسانی تارنما


ساعت روز ماه سال
10:29 سه شنبه 10
بهمن 1396

درگاه های ارزشمند کاخ های هخامنشی پاسارگاد مسقف می شوند

درگاه های ارزشمند کاخ های هخامنشی پاسارگاد مسقف می شوند

حميد فدايي مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد از مسقف شدن درگاه‌های ارزشمند کاخ های اختصاصی سایت جهانی پاسارگاد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، حميد فدايي با اعلام خبر فوق اظهار کرد: مسقف شدن درگاه‌های کاخ اختصاصی، الگویی برای حفاظت از نقوش هخامنشی سایت جهانی پاسارگاد است و با مسقف شدن اين درگاه ها، قسمتی از نقوش برجسته هخامنشی پاسارگاد با رعایت شرایط و ضوابط موجود به صورت اصولی‌تر محافظت و نگهداری خواهند شد.

مدير پايگاه ميراث جهاني پاسارگاد با بیان اینکه اجرای این طرح با همکاری هیات ایتالیایی از ساختار سازه ای پروفيل هاي پولادي ضد زنگ در كشور ايتاليا تهيه و ساخته مي شود و در نهايت برای نصب به پاسارگاد منتقل می گردد افزود: به زودی پنل‌های خورشیدی نیز در بالای این سقف‌ها برای نورپردازی تعبیه می شود.

فدایی در ادامه گفت: از دیگر برنامه‌های این پایگاه جهانی مسقف کردن تمامی مجموعه کاخ‌ها است ولی در حال حاضر طراحی این سقف‌ها برای ۲ نقش برجسته مهم این کاخ (اختصاصی) بوده است.

این مسئول در پایان خاطر نشان کرد: تمامي اقدامات حفاظتي و مرمتي مجموعه جهانی پاسارگاد در قالب يك تفاهم نامه 3 ساله منعقد شده با كارشناسان و باستان شناسان كشور ايتاليا صورت گرفته است که حفاظت و مرمت اصولی نقش انسان بالدار و همچنين كاخ (دروازه) از آن جمله است.

بنابر این گزارش به نقل از مدیر مجموعه جهانی پاسارگاد تفاهم نامه مشترک 3 ساله با هیات ایتالیایی تا آخر سال ميلادي جاري به پايان مي رسد و امید است در قالب تفاهم نامه هاي مجدد فعاليت هاي مشترك در اين مجموعه جهانی ادامه یابد.

Statistics

زبان ها: 2
عضو: 315
خبر: 953
وب لینك: 7
بازدید كننده: 5707404
ما 45 میهمان آنلاین داریم

 

 

نظر سنجي

به نظر شما خدمات انجام شده در بافت تاریخی شیراز تا چه حد رضایت بخش است؟

نتایج
farschtonews ttrr
s trtr