persian english
حمایت از کالای ایرانی

منوی اصلی---------------------------------------

---------------------------------------

--------------------------------------

ميز خدمات پرسنلي

پیوندها

 

 

 

 

آخرین تاریخ به روز رسانی تارنما


ساعت روز ماه سال
9:29 سه شنبه 11
اردیبهشت 1397

سه بنای تاریخی استان فارس باز سازی و احیا شد

شهرستان بوانات استان فارس می تواند در ردیف اول ثبت درختان کهنسال کشور از لحاظ تنوع شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس از اتمام فصل سوم بازسازی،مرمت و بازپیرایی سه بنای امامزاده شهدا در خرم بید،خانه صدرجهرمی در جهرم و بقعه کاکافخرالدین در خنج خبرداد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان فارس، مصیب امیری با بیان این خبر اعلام داشت: عملیات مرمت این سه بنا با صرف هزینه کرد 1 میلیارد و 900 میلیون ریال اعتبار از تیرماه سال جاری شروع و در بهمن ماه پایان گرفته است.

این مقام مسئول در تشریح عملیات مرمت بناهای مذکور افزود: بنای امامزاده شهدای خرمبید با هزینه 850 میلیون ریال در قسمت دیوارها و پوشش فضاهای همجوار بقعه اصلی بازسازی شده و نمای سنگی بخش های داخل و خارج بنا و تزیینات وابسته به معماری در قسمت گنبدخانه مرمت احیا و تثبیت شده اند.

وی ادامه داد: عملیات خانه صدر جهرمی در کف سازی،تعمیرات استحکام بخشی و اندود گچ و سنگ اتاق های ضلع غربی همچنین مرمت و بازسازی آجرکاری نما و ازاره های سنگی ضلع غربی و احیای طاق نماهای آجری دیوارجان پناه پشت بام ضلع غربی با هزینه ای بالغ بر 700 میلیون ریال به انجام رسیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس خاطر نشان کرد: تعمیرات بقعه کاکا فخرالدین در خنج نیز با هزینه 350 میلیون ریال در سفت کاری و اندود ،انجام کف سازی و سنگفرش ،بازسازی مشبک های سنگی پنجره های بقعه و احیا و بازپیرایی تزیینات بخش داخلی بنا به پایان رسیده است.

 

Statistics

زبان ها: 2
عضو: 354
خبر: 998
وب لینك: 7
بازدید كننده: 5884937
ما 53 میهمان آنلاین داریم

 

 

نظر سنجي

به نظر شما خدمات انجام شده در بافت تاریخی شیراز تا چه حد رضایت بخش است؟

نتایج
farschtonews ttrr
s trtr