persian english
حمایت از کالای ایرانی

ميز خدمات پرسنلي

منوی اصلی---------------------------------------

---------------------------------------

--------------------------------------

پیوندها

 

 

 

 

آخرین تاریخ به روز رسانی تارنما


ساعت روز ماه سال
10:29 سه شنبه 10
بهمن 1396

کالبد شکافی مهمترین یافته های باستان شناسی تپه های تاریخی سیف آباد کازرون

کالبد شکافی مهمترین یافته های باستان شناسی تپه های تاریخی سیف آباد کازرون

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس با پایان یافتن فصل دوم کاوش در تل قلعه سیف آباد شهرستان کازرون در استان فارس که از نیمه دوم مهرماه سال جاری آغاز شده بود، حامیان میراث فرهنگی کازرون با همکاری شورای شهر شهرستان، نشستی با موضوع ارائه یافته های باستان شناسی ازتپه های باستانی سیف آباد کازرون با حضور سرپرستان تیم کاوش آقایان رضا نوروزی و پارسا قاسمی در روز شنبه 27 آبانماه سال جاری از ساعت 18 الی 20 در سالن اجتماعات شهرداری برگزار می نمایند.

بنا بر این گزارش، به نقل از رضا نوروزی، کاوش های فصل دوم با هدف تکمیل اطلاعات حاصل از کاوش های فصل اول انجام پذیرفت. در این فصل فضاهای ضلع شمالی تل قلعه که در امتداد فضاهای کاوش شده فصل اول بوده است، مورد کاوش قرار گرفتند.

وی اظهار کرد: ازمهمترین یافته‌ها این فصل از کاوش، مشخص شدن برجی بزرگ در گوشه شمالی در محل اتصال دو دیوار اصلی بنا بوده که نشانگر اهمیت حفاظت از محل است.از دیگر یافته ها، یک اتاق کوچک مشابه اتاقها بدست آمده در فصل قبل، ستونهای هار گوش ساخته شده از سنگ لاشه و گچ، راهروها، انبارها همراه با خمره های ذخیره آذوقه، ظروف سفالی با کاربری روزمره می باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مطالعات بر روی آثار و اشیاء بدست آمده همچنان ادامه دارد و نتایج آن در قالب گزارش و مقاله منتشر خواهد شد.

Statistics

زبان ها: 2
عضو: 315
خبر: 955
وب لینك: 7
بازدید كننده: 5719245
ما 50 میهمان آنلاین داریم

 

 

نظر سنجي

به نظر شما خدمات انجام شده در بافت تاریخی شیراز تا چه حد رضایت بخش است؟

نتایج
farschtonews ttrr
s trtr