persian english
حمایت از کالای ایرانی

منوی اصلی---------------------------------------

---------------------------------------

--------------------------------------

ميز خدمات پرسنلي

پیوندها

 

 

 

 

آخرین تاریخ به روز رسانی تارنما


ساعت روز ماه سال
9:29 سه شنبه 11
اردیبهشت 1397

بازدید از جشنواره گل نرگس کازرون را از دست ندهید

شهرستان بوانات استان فارس می تواند در ردیف اول ثبت درختان کهنسال کشور از لحاظ تنوع شود

محمدرضا معینی سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون گفت: جشنواره گل نرگس از تاریخ 17 الی 19 بهمن ماه به میزبانی شهرستان کازرون در نرگس زار جره برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، محمدرضا معینی با بیان خبر فوق ادامه داد: شهرستان کازرون دارای آثار تاریخی ، ذخایر و گنجینههای آشکار و نهفته و جاذبههای طبیعی بسیار است و رویدادهای گردشگری می‌توانند نقش بسیار مؤثری در جذب مردم به سمت مناظر و مکانهای دیدنی شهرستان داشته باشند.

این مقام مسئول اضافه کرد: جشنواره گردشگري گل نرگس در فهرست جشنواره‌هاي تك مكاني و تك زماني می باشد ودرتقویم گردشگری به عنوان یک رویداد مهم ثبت گردیده است و برگزاري آن بي شك تاثير بسزايي در توسعه گردشگري شهرستان خواهد داشت.

دبیر جشنواره گل نرگس افزود: جشنواره گردشگری غذا، نمایشگاه های صنایع دستی ،نمایشگاه وجشنواره گردشگری عشایری وجشنواره ورزشهای بومی محلی نیز از برنامه های دیگر این رویداد مهم می باشد که در فضای نمایشگاهی بیش از 700 متر مربع طی سه روز برگزاری جشنواره گل نرگس برگزار خواهد شد .

معینی خاطر نشان کرد: با توجه به استقبال قابل توجه مردم وگردشگران از سراسر کشور در سالهای گذشته ، پیش بینی می شود امسال نیز تورهای گردشگری متعددی در این جشنواره حضور یابند.

بنابر این گزارش، شورا و دهیاری روستای جره به مناسبت ایام فاطمیه و1100 شهید شهرستان کازرون، هزارو صد شاخه گل نرگس را به آستان سومین حرم مطهر اهل بیت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) هدیه نمودند.

گفتنی است، نرگس زارهاي شهرستان کازرون با مساحتي حدود 65 هكتار يكي از جاذبه هاي گردشگري كازرون به شمار مي رود كه در زمان كشت اين محصول جلوه خاصي را به شهرستان مي بخشد.

اطراف كازرون مملو است از گل هاي نرگس و نرگس زارهاي متعدد. گل هاي نرگس كازرون از طراوت و مرغوبيت خاصي برخوردار است كه گونه هاي متعددي همچون نرگس شش پر، شهلا و معمولي را شامل مي شود كه از ميان آنها نرگس شهلا به جهت داشتن زيبايي و بوي ويژه مشهور است.

بخش اعظم نرگس زارهاي 25 هكتاري كازرون در منطقه « جره »،« بلبك »،« سرمشهد»،« فامور» كه همگي در بخش جره و بالاده و همچنين نرگس خشت در بخش خشت و كنارتخته قرار دارد.فاصله بالاده تا شهرستان کازرون حدودا 50 کیلومتر می باشد.نرگس زارهای بالاده در جنوب شرقی شهرستان کازرون در جاده کازرون به فراشبند واقع هستند. مساحت نرگس زار جره حدود 8 هکتار و منطقه بلبلک در حدود 4هکتار می باشد.

جره،روستایی است از توابع بخش جره و بالاده شهرستان کازرون در استان فارس که یکی از معروف‌ترین و زیباترین نرگس‌زارهای ایران در آن واقع است که در زمان برداشت گل نرگس زیبایی صدچندانی پیدا می‌کند و هرساله گردشگران زیادی را به این منطقه می‌کشاند. ماههای دی وبهمن زمانهایی هستند که علاقمندان به دیدن این نرگس زارهای زیبا به این مناطق مراجعه می نمایند و در واقع بهترین ایام برای لذت بردن از گلهای نرگس اوایل زمستان تا اواسط آن می باشد.

اين گياه پيازدار با ارتفاع بين 30 تا 45 سانتي متر و با گل هاي 3 تا 8 تايي در فصل زمستان به گل مي نشيند حدود گل دهي نرگس هاي كازرون 45 روز يعني از اوايل دي ماه تا اواسط بهمن ماه مي باشد. نرگس هاي كازرون به خاطر مرغوبيت زياد خواهان زيادي دارد و به شهرهاي اصفهان ، تهران، حاشيه هاي جنوبي خليج فارس و … صادر مي شود.

 

Statistics

زبان ها: 2
عضو: 354
خبر: 998
وب لینك: 7
بازدید كننده: 5884894
ما 55 میهمان آنلاین داریم

 

 

نظر سنجي

به نظر شما خدمات انجام شده در بافت تاریخی شیراز تا چه حد رضایت بخش است؟

نتایج
farschtonews ttrr
s trtr