persian english
حمایت از کالای ایرانی

ميز خدمات پرسنلي

منوی اصلی---------------------------------------

---------------------------------------

--------------------------------------

پیوندها

 

 

 

 

آخرین تاریخ به روز رسانی تارنما


ساعت روز ماه سال
10:29 سه شنبه 10
بهمن 1396

تاكيد بر اشتغال پايدار روستايي در جلسه روساي ادارات ميراث فرهنگي شهرستان هاي فارس

تاكيد بر اشتغال پايدار روستايي در جلسه روساي ادارات ميراث فرهنگي شهرستان هاي فارس

 

ابعاد آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری برای روسای ادارات میراث فرهنگی شهرستانهای استان فارس تببین شد.

به گزارش خبرگزاری روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، بر اساس ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی  توسط معاون اول رئیس جمهور، صبح امروز 7 آذر ماه جاری، نشست هم اندیشی در جهت تاکید بر ایجاد اشتغال پایدار روستایی  و بررسی و تشریح ابعاد قانون ابلاغی دولت با حضور مدیر کل و معاونین اداره کل میراث فرهنگی فارس و روسای ادارت میراث فرهنگی شهرستانهای استان در هتل هدیش شیراز برگزار شد.

بنا بر این گزارش در این جلسه مصیب امیری مدیر کل میراث فرهنگی فارس با اشاره به سهم 10درصدی گردشگری و 10‌درصدی صنایع‌دستی از این قانون، خواستار تلاش روسای ادارت برای استفاده حداکثری از همه ظرفیت ها شد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام «اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال» از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: اهمیت مسئله اشتغال روستایی و عشایری در جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها و رونق تولید و اقتصاد بر کسی پوشیده نیست و باید با تمام توان از این فرصت پیش رو بهره مند گردید.

این مقام مسئول  با بیان اینکه صنایع دستی به عنوان صنعتی مستقل و بومی، نقش مهمی در اشتغالزای و توسعه اقتصادی جوامع محلی دارد، افزود: بیشترین پتانسیل صنایع دستی در روستاها قرار دارد و می توان با شناسایی محصولات هر روستا در توسعه و ترویج آن قدم برداشت.

امیری با معضل دانستن مسئله بیکاری در کشور، توسعه و سرمایه‌گذاری در صنایع دستی را به عنوان یکی از راه‌های ارزان و مناسب برای اشتغال‌زایی مطرح کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی فارس در حوزه گردشگری نیز گفت: احداث اقامتگاه های بوم گردی به عنوان تاسیسات ارزان قیمت و متناسب با شرایط زندگی روستایی و عشایری در اولویت قرار دارند و باید روند اخذ مجوز این تاسیسات با در نظر گرفتن ایمنی ساختمان و خدمات رسانی مطلوب آنها به گردشگران، افزایش یابد.

 

گفتنی است در این جلسه هم اندیشی معاونین اداره کل میراث فرهنگی فارس علاوه بر تشریح جزئیات قانون ابلاغی مذکور شامل: نحوه اعطای تسهیلات، حوزه های هدف این طرح، میزان تسهیلات، نحوه باز پرداخت، مرجع پرداخت تسهیلات و.... پاسخگوی سئوالات مطرح شده توسط روسای ادارت میراث فرهنگی شهرستانهای استان بودند.

Statistics

زبان ها: 2
عضو: 315
خبر: 955
وب لینك: 7
بازدید كننده: 5719193
ما 53 میهمان آنلاین داریم

 

 

نظر سنجي

به نظر شما خدمات انجام شده در بافت تاریخی شیراز تا چه حد رضایت بخش است؟

نتایج
farschtonews ttrr
s trtr