persian english
حمایت از کالای ایرانی

منوی اصلی---------------------------------------

---------------------------------------

--------------------------------------

ميز خدمات پرسنلي

پیوندها

 

 

 

 

آخرین تاریخ به روز رسانی تارنما


ساعت روز ماه سال
9:29 سه شنبه 11
اردیبهشت 1397

مشاوران امور بانوان دستگاه های اجرایی استان فارس از گذر تاریخی سنگ سیاه بازدید کردند

شهرستان بوانات استان فارس می تواند در ردیف اول ثبت درختان کهنسال کشور از لحاظ تنوع شود

مشاوران امور بانوان دستگاه های اجرایی استان فارس از جاذبه های تاریخی گذر سنگ سیاه بافت تاریخی- فرهنگی شیراز بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان فارس، روز سه شنبه 17بهمن سال جاری به میزبانی میراث فرهنگی استان و با حضور هاله فولاد فر مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس و بیش از 30 نفر از مشاوران امور بانوان دستگاه های اجرایی استان، تور یک روزه بازدید از گذر تاریخی سنگ سیاه واقع در بافت تاریخی- فرهنگی شیراز برگزار شد و شرکت کنندگان با بخشی از جاذبه های تاریخی و گردشگری این گذر آشنا شدند.

بنا بر این گزارش، شهلا سام مشار امور بانوان میراث فرهنگی استان، هدف از این بازدید را آشنایی با معماری اسلامی و شناخت قابلیت های بافت تاریخی – فرهنگی شیراز بیان کرد و افزود: این شناخت می تواند منجر به درک توانمندی های بافت و احقاق موضوع کارآفرینی شود.

وی همچنین در ادامه خاطر نشان کرد:ایام مبارک دهه فجر فرصتی مناسب برای اطلاع از ظرفیت های موجود و اقدامات صورت گرفته در طول 39 سال پس از انقلاب اسلامی توسط این سفیران ملی می باشد.

گفتنی است بافت تاریخی سنگ سیاه که نام خودرا از سنگ سیاه آرامگاه سیبویه گرفته است در جنوب غربی بافت تاریخی 360 هکتاری شهر شیراز قرار دارد و از اصلی ترین پهنه های ساختاری بافت تاریخی اين شهر است.

از بناهای شاخص در بافت شیراز میتوان از امامزاده بی بی دختران، مسجد ایلخانی،حمام ایلخانی،مسجد مشیر،حسینیه مشیر،بازارچه ارامنه،کلیسای ارامنه،حسینیه کردها،خانه فروغ‌الملک، خانه سعادت، آرامگاه سیبویه،خانه ضیائیان،مسجد سیاوشوون، موزه هنر مشکین فام، بازارچه حاج زینل و بقعه سید تاج‌الدین نام برد.

 

Statistics

زبان ها: 2
عضو: 354
خبر: 998
وب لینك: 7
بازدید كننده: 5884917
ما 55 میهمان آنلاین داریم

 

 

نظر سنجي

به نظر شما خدمات انجام شده در بافت تاریخی شیراز تا چه حد رضایت بخش است؟

نتایج
farschtonews ttrr
s trtr