persian english
حمایت از کالای ایرانی

منوی اصلی---------------------------------------

---------------------------------------

--------------------------------------

ميز خدمات پرسنلي

پیوندها

 

 

 

 

آخرین تاریخ به روز رسانی تارنما


ساعت روز ماه سال
9:29 سه شنبه 11
اردیبهشت 1397

حضوربیش از ده هزار نفر در همایش بزرگ روز داراب

 

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس به نقل از داوود مرادی مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان داراب، همایش بزرگ روز داراب درروز پنج فروردین با حضوربیش از ده هزار نفردر این شهرستان برپا شد.

بنا بر این گزارش، این مراسم با محوریت اداره میراث فرهنگی شهرستان داراب و همکاری سایر ادارات و نهادهای برگزار و برنامه های متنوعی از جمله اجرای بازیهای بومی و محلی چوب بازی شامل : ترنه بازی،الختر،اسب دوانی، نواختن موسیقی محلی شروه ،ساز و نقاره و نی و همبان و ... به نمایش گذاشته شد. همچنین گروه طنز پرداز، گروه خوانندگان دارابی هم هنرهای خود را به نمایش گذاشتند.

برپایی سیاه چادر عشایری، پخت آش ماست دارابی، عرضه محصولات عشایری و صنایع دستی بخش دیگری از این جشن بود و امید آن است با توجه به پیشینه تاریخی و بومی این مراسم در داراب و آداب و رسوم برپایی جشن و بازیهای بومی و محلی که در این روز اجرا میشود و حمایت دستگاه های متولی، روز داراب در فهرست آثار ناملموس ملی به ثبت برسد.

گفتنی است، در این مراسم که با حضور گسترده مردم و گردشگران برگزار شد، فرماندار، نماینده مجلس، مسئول میراث فرهنگی و یکی از اساتید تاریخ این شهرستان به ایراد سخنانی پیرامون این مراسم پرداختند.

 

Statistics

زبان ها: 2
عضو: 354
خبر: 998
وب لینك: 7
بازدید كننده: 5895221
ما 26 میهمان آنلاین داریم

 

 

نظر سنجي

به نظر شما خدمات انجام شده در بافت تاریخی شیراز تا چه حد رضایت بخش است؟

نتایج
farschtonews ttrr
s trtr