persian english
حمایت از کالای ایرانی

منوی اصلی---------------------------------------

---------------------------------------

--------------------------------------

ميز خدمات پرسنلي

پیوندها

 

 

 

 

آخرین تاریخ به روز رسانی تارنما


ساعت روز ماه سال
9:29 سه شنبه 11
اردیبهشت 1397

مرمت حمام تاریخی قطرویه نی ریز آغاز شد

مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس از آغاز پروژه مرمت حمام تاریخی قطرویه شهرستان نی ریز خبر داد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس مصیب امیری با اعلام خبر فوق افزود: پروژه مرمت حمام تاریخی قطرویه نی ریز از ابتدای خرداد ماه سال جاری آغاز شده است و عملیات مرمت و بازسازی در بخش پشت بام اجرایی خواهد شد.
این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: اعتبار مرمت این بنا به میزان 530 میلیون ریال، از محل 3 درصد نفت و گاز تامین شده است و پیش بینی می شود پروژه تا 3 ماه دیگر به پایان برسد.
گفتنی است، در قسمت جنوب شرقي قلعه بهرام گور، حمامي با معماری اسلامي و سقف گنبدی شکل وجود دارد. درب ورودی این حمام به سمت شمال شرقی است و دالانهای ورودی آن دایره ای شکل است. وسط دالان یک حوض وجود دارد و اطراف آن اتاقهای کوچکی قرار گرفته است که در زمان قدیم قهوه چی ها وآرایشگران در آنجا مشغول به کار بودند. دالان از طریق یک راهرو به صحن حمام متصل می شود و در قسمتی از صحن حمام، اتاقهایی برای دوش گرفتن وجود دارد. کوره حمام نیز در کنار حمام قرار گرفته است که از طریق یک راهرو به حمام متصل است و آب گرم از این کوره به تمام دوشهای حمام متصل است. سطح این بنا از سنگ فرش بوده است که به علت تخریب قسمتهایی از آن باز سازی شده است.

 

 

Statistics

زبان ها: 2
عضو: 354
خبر: 998
وب لینك: 7
بازدید كننده: 5884941
ما 52 میهمان آنلاین داریم

 

 

نظر سنجي

به نظر شما خدمات انجام شده در بافت تاریخی شیراز تا چه حد رضایت بخش است؟

نتایج
farschtonews ttrr
s trtr