persian english
اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

منوی اصلی

ميز خدمات پرسنلي

 

 

دانلود نرم افزارهای کاربردی
آنتی ویروس

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------

--------------------------------------

پیوندها

 

 

 

 

آخرین تاریخ به روز رسانی تارنما


ساعت روز ماه سال
7:29 چهارشنبه 25
مرداد 1396

rahbar rd ستادخدمات سفر1 ستادخدمات سفر2 ستادخدمات سفر3 ستادخدمات سفر4

کانال تلگرام روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری فارس

farschtonews ttrr

2500 اثر تاریخی-فرهنگی مجموعه های خصوصی شیراز مستند نگاری شد

2500 اثر تاریخی-فرهنگی مجموعه های خصوصی شیراز مستند نگاری شد

مدیرکل میراث فرهنگی فارس از اتمام پروژه مستند نگاری 2500 اثرتاریخی-فرهنگی مجاز مجموعه های خصوصی شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری فارس، مصیب امیری با بیان خبر فوق اظهار داشت: به استناد آیین نامه ابلاغی مرداد ماه 85 و بر اساس بند 1 ماده 28 قانون مدیریت، ساماندهی و حمایت از دارندگان و مالکان اشیاء مجاز فرهنگی- تاریخی که در آن تصریح شده است افراد حقیقی می توانند پس از اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی در جهت ایجاد و راه اندازی موزه های خصوصی اقدام نمایند، بسیاری از مجموعه داران که بنا بر علاقه و سرمایه شخصی به گردآوری آثار روی آورده بودند را بر آن داشت که لیست آثار ارزشمند و پنهان خود را به میراث فرهنگی ارائه نمایند و پس از اخذ مجوزهای لازم از اداره کل موزه های کشور به ایجاد نمایشگاه و موزه های خصوصی همت گماردند.

این مقام مسئول اضافه کرد: به همین منظور اداره کل میراث فرهنگی فارس بر اساس رسالت قانونی خود و با پیگیری های مستمر موفق گردید تا کنون نزدیک به هشت مجموعه با مضامین اشیا قدیمی از جمله دوربین-دوچرخه-تلفن-ماشین-دست بافته های عشایر-اسباب و لوازم مسی جهرم-سکه را به ثبت رسانده و علاوه بر فعالیت های چشمگیر در این زمینه، در سطح کشور هم پیشرو باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی فارس با اشاره به اتمام پروژه مستند نگاری 2500 اثر فرهنگی، تاریخی از مجموعه داران خصوصی شیرازی، هدف از این اقدام را شناسائی داشته های فرهنگی و استفاده بهینه از پتانسیل بخش خصوصی دانست.

در ادامه محمد مهدی نجفی سرپرست امور موزه های اداره کل میراث فرهنگی فارس نیز گفت: در طی مدت 4 ماهه ی گذشته، تعداد 1500 قلم از اشیاء مجموعه های مجاز خصوصی امید کرباسی شامل آثار بی بدیل فولاد از جمله قفل، سرمه دان، قالب های فلزی جواهر سازی و .... همچنین تعداد 1000 قلم از مسکوکات مجموعه خصوصی رضا قناعت پیشه که در موزه دلگشا در معرض دید علاقمند قرار دارد، تفکیک، طبقه بندی و مستند نگاری گردید.

سرپرست امور موزه های میراث فرهنگی فارس از شروع مطالعه و مستند نگاری2500 اثر دیگر و اتمام این طرح تا پایان دیماه سال جاری هم خبر داد و تصریح کرد: آنچه که به این مجموعه ها ارزش و اعتبار بیشتری خواهد بخشید، مطالعه و بررسی دقیق و موشکافانه آثار و نهایتا معرفی آنهاست و این اداره کل آمادگی آن را دارد به محض معرفی محل مناسب توسط مجموعه داران برای نمایش این آثار در اسرع وقت مجوزهای لازم را صادر نماید.

Statistics

زبان ها: 2
عضو: 297
خبر: 1972
وب لینك: 7
بازدید كننده: 5140158
ما 52 میهمان آنلاین داریم

 

 

نظر سنجي

به نظر شما خدمات انجام شده در بافت تاریخی شیراز تا چه حد رضایت بخش است؟

نتایج

farschtonews ttrr


کانال تلگرام روابط عمومی اداره کل

میراث فرهنگی ،صنایع دستی و

گردشگری فارس

------------------------------------------------


 

ستادمرکزی هماهنگی خدمات سفر استان

------------------------------------------------

کانال تلگرام شورای اقامه نماز

s trtr