persian english
اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

منوی اصلی

ميز خدمات پرسنلي

 

 

دانلود نرم افزارهای کاربردی
آنتی ویروس

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------

--------------------------------------

پیوندها

 

 

 

 

آخرین تاریخ به روز رسانی تارنما


ساعت روز ماه سال
7:29 چهارشنبه 25
مرداد 1396

rahbar rd ستادخدمات سفر1 ستادخدمات سفر2 ستادخدمات سفر3 ستادخدمات سفر4

کانال تلگرام روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری فارس

farschtonews ttrr

سازمان های مردم نهاد باید مستقل، غیر دولتی و دولت ساز باشند

سازمان های مردم نهاد باید مستقل، غیر دولتی و دولت ساز باشند

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، دوره توانمندسازی تشکل های مردم نهاد با حضور50 نفر از 6 استان کشور در شیراز آغاز شد.

بنا براین گزارش در مراسم آغاز به کار این دوره که با حضور سید علی محمد موسوی مدیرکل امور اجتماعی استانداری فارس، سیدامین قاسمی معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی فارس، رویا قدیری کارشناس مجامع و رئیس گروه صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، شهرام امیری کارشناس حوزه تشکل های مردم نهاد میراث فرهنگی فارس و اعضای فعال تشکلهای مردم نهاد استانهای فارس،کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان ،چهارمحال و بختیاری، بوشهر و هرمزگان برگزار شد، سیدامین قاسمی معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری میراث فرهنگی فارس، ضمن خوش آمد گویی به شرکت کنندگان گفت: رویکرد دولت تدبیر و امید واگذاری وظایف به تشکل های مردمی است و همانگونه که رییس جمهور عنوان نمودند، سازمان های مردم نهاد باید علاوه بر مستقل و غیر دولتی بودن، دولت ستیز نبوده و حتی در شرایطی دولت ساز هم باشند.

قاسمی اضافه کرد: اگر مردم در حوزه حفاظت و صیانت از میراث فرهنگی کشور وارد عرصه شوند ضمن کمک به دستگاه های متولی جهت انجام هر چه بهتر امور، اقدامات اجرایی دلسوزانه تر صورت می پذیرد.

در ادامه این مراسم سید علی محمد موسوی مدیرکل امور اجتماعی استانداری فارس به اهمیت و حساسیت جایگاه سازمان های مردم نهاد اشاره کرد و افزود: همانگونه که در مجامع بین المللی سازمانهای مردم نهاد قدرتی برابر با دولت دارند این سازمان در کشور نیز باید از فرصت رویکرد دولت جهت تصدی امور قابل واگذاری بهره مند شده و انجام یکسری امور حساس و مهم کشوری را به عهده گیرند.

وی در ادامه از تسریع در طی روال قانونی ثبت سازمانهای مردم نهاد، ظرف مدت 50 روز و با حذف موانع امنیتی خبر داد و ابراز امیدواری کرد این سازمان ها با گفتگو و برگزاری نشست های موثر، سعی در رفع موانع پیش روی دولت داشته و مواردی را که از دید مسئولان پنهان مانده یادآوری شوند.

گفتنی است، این دوره با 7 سرفصل در روزهای 25 و 26 مهر سال جاری از ساعت 8 الی 17 در سالن همایشهای مجتمع گردشگری هفت دریا واقع در شیراز،شهر جدید صدرا به مدت 20 ساعت برگزار و در پایان شرکت کنندگان از کارگاه های آموزشی خانه محتشم و دیوانخانه بازدید خواهند نمود.

Statistics

زبان ها: 2
عضو: 297
خبر: 1981
وب لینك: 7
بازدید كننده: 5158740
ما 28 میهمان آنلاین داریم

 

 

نظر سنجي

به نظر شما خدمات انجام شده در بافت تاریخی شیراز تا چه حد رضایت بخش است؟

نتایج

farschtonews ttrr


کانال تلگرام روابط عمومی اداره کل

میراث فرهنگی ،صنایع دستی و

گردشگری فارس

------------------------------------------------


 

ستادمرکزی هماهنگی خدمات سفر استان

------------------------------------------------

کانال تلگرام شورای اقامه نماز

s trtr